Zazdívací trezory

Zazdívací trezory

Dalším typem trezorů,jsou zazdívací trezory. Ty jsou určené k zazdění do stěny, pod schody či prostě tam, kam jej máte v plánu uložit. Stěny těchto trezorů jsou méně chráněné. A to z toho důvodu, že okolo trezoru se používá velmi kvalitní beton, nejlépe ještě železem provázaný s okolní zdí.

Nejvíce je zde chráněna čelní stěna, která bude jediná ze zazděného trezoru vidět. O těchto trezorech můžete tedy říci, že se jedná o jednostěnné.

Dveře těchto trezorů jsou dvoustěnné a široké kolem 60 mm. Vnější deska dveří je vyrobena z kvalitní oceli o šířce 6 mm. Zámek trezoru je přídavně chráněn deskou z mangové oceli. Většina těchto trezorů má vysoce bezpečností motýlkový zámek s 8 stavítky. Pořídit si můžete tyto trezory také na klíčový zámek, mechanický kombinační systém či je možné do něj zabudovat elektrický zámek.

Tyto trezory je možné pořídit od úplně nejmenších velikostí, kam se vejdou jen opravdu malé věci, až k velkým dvoukřídlým trezorům. Malé trezory jsou vhodné spíše do úzkých stěn. Většinou mívají také menší hloubku při zazdívání. Velké trezory pak není problém uložit do libovolné hloubky.

Tyto trezory jsou stejně jako ostatní, určeny především k úschově peněžní hotovosti, šperků nebo důležitých dokumentů. Aby se vám tyto cennosti dobře ukládaly, mají tyto trezory vyjímatelnou poličku, kterou v případě potřeby můžete oddělat.

Zvláštním typem trezorů jsou takové, které se dají zabudovat do podlahy. Takto uložené trezory jsou o něco málo bezpečnější, než stěnové trezory. Málo který zloděj totiž počítá s tím, že by byl trezor umístěn právě na takovém místě. Velkou nevýhodu však spatřujeme v tom, že chcete-li si pořídit takový trezor, musíte s tím počítat již při výstavbě domu a vhodní místo si pořádně naplánovat. Otvor v podleze by totiž mohl narušit velmi potřebné izolace.

O webu

Naše internetové stánky jsou věnovány různým typům trezorům, o kterých se zde dozvíte základní informace. Pořídit si můžete skříňové neboli archivační trezory, ohnivzdorné, vhozové či zazdívací. Pokud vlastníte střelné zbraně, potom je vhodné pořídit si speciální trezory přímo na zbraně. Trezory musí splňovat zákonem stanovené podmínky a normy.