Archivační trezory

Archivační trezory

Archivační, neboli skříňové trezory, nacházejí svoje uplatnění zejména u velkých firem, na úřadech, soudech a v dalších institucích. Jejich hlavním úkolem je zabezpečení smluv, dokumentů a jiných písemností.

Uvnitř trezoru naleznete poličky, do kterých můžete uložit vaše pořadače s důležitými písemnostmi. Tyto police si můžete výškově nastavit tak, aby splňovaly vaše požadavky, nebo je možné je úplně vyjmout. Některé trezory jsou přímo vybaveny uzamykatelnou schránkou a soklem.

Tyto důležité papíry jsou velmi dobře chráněny. Velkou výhodou je ohnivzdorné těsnění, které zvyšuje odolnost vůči ohni a požárním plynům. Stručně řečeno, propukne – li v místnosti, kde je archivační trezor požár, vaše dokumenty budou chráněné a neshoří.

Konstrukce těchto trezorů je více plášťová. Každá jednotlivá vrstva chrání dokumenty a jiné důležité listiny proti jinému typu nářadí při možném napadení. Součástí archivačních trezorů je také rozvorový mechanismus. Ten blokuje dveře do všech stran a je ovládaný pouze klikou.

Tyto trezory se zamykají na zámek s klíči. Na vaši žádost si však můžete pořídit tento typ trezoru také s mechanickým kombinačním číselníkem nebo elektronickým zámkem.

O čem se musíme ještě zmínit, je kotvení trezorů. Všechny archivační trezory mají 4 kotevní otvory. Dva jsou určeny do zad a dva do podlahy. Kotvení trezorů není žádná věda. Bez sebemenších problémů to zvládne i šikovný řemeslník. Musí však dodržovat požadavky norem.

Vnitřek trezoru je možné upravit podle vašich přání. Nejčastěji se montuje vnitřní schránka, vysouvací police, šuplíky, polstrování nebo zásuvky. Skříňové trezory si můžete pořídit v různých barevných provedení. Mezi nejvíce zakupované však patří klasické černé nebo stříbrné trezory.

O webu

Naše internetové stánky jsou věnovány různým typům trezorům, o kterých se zde dozvíte základní informace. Pořídit si můžete skříňové neboli archivační trezory, ohnivzdorné, vhozové či zazdívací. Pokud vlastníte střelné zbraně, potom je vhodné pořídit si speciální trezory přímo na zbraně. Trezory musí splňovat zákonem stanovené podmínky a normy.