Ohnivzdorné trezory

Ohnivzdorné trezory

Ohnivzdorné trezory jsou naprostou špičkou ve své kategorii. Pokud sháníte opravdu ohnivzdorný trezor, poznáte jej podle toho, že má certifikát podle normy EN 1047 od akreditované zkušebny. Tato norma je velice přesná. Získáte ale jistotu, že se jedná o opravdu ohnivzdorný trezor.

Tyto trezory rozdělujeme podle 2 základních pravidel. Jak odolávají žáru a zda se jedná o trezory, které jsou určené k ochraně papírové dokumentace nebo datových médií.

Vaše cennosti jsou v tomto trezoru chráněny po dobu 1-2 hodiny po vypuknutí požáru. Součástí těchto zařízení je speciální izolace. Díky ní se dovnitř nedostanete žádný plyn nebo voda. Vaše cennosti jsou tak dokonale chráněny. Tato zařízení ovšem nechrání váš majetek pouze před vysokým žárem, ale také před možnými explozemi nebo korozívními plyny, které vznikají při hoření, vlhkostí, magnetismem či při nežádoucí manipulaci.

Někteří výrobci přichází s možností zvýšené odolnost proti ohni. Jejich výrobky obsahují různé speciální výplně mezi plášti či těsnění mezi dveřmi a korpusem. Jak velký žár vydrží, je ovšem otázkou.

Většina ohnivzdorných trezorů se zaměřuje pouze na ochranu proti ohni. Co se týče bezpečnostnímu zabezpečení, tomu již nevěnují takovou pozornost. Trezory, které se nalézají v I. třídě se však snaží maximalizovat celkovou ochranu.

Ohnivzdorné trezory vydrží až neuvěřitelně vysokou teplotu. Dokáží vám ochránit vaše cennosti a dokumenty při teplotě 1100 °C po dobu 60 minut až 120 minut.

Jelikož se jedná opravdu o vysoce kvalitní trezory, musíte počítat s vyššími pořizovacími náklady. Ty nejmenší ohnivzdorné trezory si můžete pořídit od 5 000 Kč.

O webu

Naše internetové stánky jsou věnovány různým typům trezorům, o kterých se zde dozvíte základní informace. Pořídit si můžete skříňové neboli archivační trezory, ohnivzdorné, vhozové či zazdívací. Pokud vlastníte střelné zbraně, potom je vhodné pořídit si speciální trezory přímo na zbraně. Trezory musí splňovat zákonem stanovené podmínky a normy.